Bilety kupisz tu!

Arena y Esteras –pokazy, warsztaty i spotkania

W ramach wrocławskiego, międzynarodowego projektu Lelenfant 2023, zapraszamy na spotkanie z członkami artystycznego kolektywu Arena y Esteras z Peru. Występy odbywają się w ramach europejskiej trasy grupy po Europie współrganizowanej przez Kinder Kultur Karawana z Hamburga.

Zapraszamy również do ugoszczenia w swoim domu peruwiańskich artystów (14 – 19 lat) w terminie 30.04 – 05.05.2023. KONTAKT & SZCZEGÓŁY: rodziny@lelenfant.org lub tel. +48 535 548 353

Po raz pierwszy, w dniu 01.05. fragmentem swojego cyrkowego pokazu młodzież podzieli się na Torze Wyścigów Konnych Partynice w godz. 12:00 – 12:30. Cyrk z Peru to impreza towarzysząca 2. dniowi wyścigowemu. W godzinach 13:00 – 15:00 odbędą się warsztaty, etiudy cyrkowe i animacje przy placu zabaw dla dzieci Konikowo.  

Członkowie Arena y Esteras – oryginalnego i barwnego kolektywu artystycznego pochodzą z przedmieść Limy. Od początku swojej działalności angażują się w lokalną politykę i dążą do zmian społecznych, kierując się prawami człowieka, tożsamością kulturową i szacunkiem do rdzennej ludności. Hasło przewodnie grupy brzmi: „O prawo do uśmiechu!”.

Peruwiańczycy w programie, który prezentują na całym świecie, nie wykorzystują oczywiście zwierząt. Zamiast skupiać się też tylko na klasycznych akrobacjach, stawiają na bardziej teatralne podejście do swoich spektakli. Przedstawienia łączą w sobie wiele elementów sztuki cyrkowej, takich jak akrobacje, kuglarstwo, żonglerka, wrotkarstwo, ale także elementy teatralne, muzyczne i taneczne. W swojej długoletniej działalności członkowie Arena y Esteras uzyskali wiele nagród i wyróżnień, a ich przedstawienia były wielokrotnie doceniane na międzynarodowych festiwalach cyrkowych.

W dniu 03.05. zapraszamy dzieci i młodzież Lelenfant na warsztaty cyrkowe prowadzone przez młodzież z Peru w godzinach 11:00 – 14:00. Zapisy u koordynatorek osiedlowych edycji Lelenfant. Warsztaty planujemy zakończyć krótką prezentacją w wykonaniu zarówno peruwiańskich jak i wrocławskich młodych artystów!

Zwieńczeniem programu będzie pokaz spektaklu „Amaru” w dniu 05.05.2023 na deskach Centrum Impart o godz. 17:30. Bilety w cenie od 10 zł pod linkiem

 HARMONOGRAM ARENA Y ESTERAS w POLSCE: 

30.04 – 05.05 – akcja „RODZINY GOSZCZĄCE LELENFANT” – ugość młodzież z Peru w swoim wrocławskim domu | zapisy: rodziny@lelenfant.org

01.05 (poniedziałek) – fragment pokazu cyrku ulicznego na Torze Wyścigów Konnych Partynice o godz. 12:00 – 12:30 (przed trybunami) oraz warsztaty i animacje w godz.. 13:00 – 15:00 przy placu zabaw „Konikowo” | Tor Wyścigów Konnych Partynice, ul. Zwycięska 2 | wstęp wolny

03.05 (środa) – warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży Lelenfant w godz. 11:00 – 14:00 |Złotnickie Centrum Spotkań, ul. Wielkopolska 7 | wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy u koordynatorek osiedlowych edycji Lelenfant

05.05 (piątek) o godz. 11:00 – fragment spektaklu Amaru w ramach „Za kurtyną” – przegląd artystyczny Lelenfant oraz cyrk z Peru (70 minut). Bilety od 5 PLN pod linkiem| Impart Centrum we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 19 (Dawna Sala Filharmonii Wrocław)

05.05 (piątek) o godz. 17:30 – spektakl Amaru (45 minut). Bilety od 10 PLN pod linkiemImpart Centrum we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 19 (Dawna Sala Filharmonii Wrocław)

Skład zespołu: Lucia Janeth Quispe Castillo, Alisson Geraldine Purizaca, Emilio Sthefano Trujillo Arcentales, Mayte Hilary Villa Solano, Giampiher Alejandro Guzman, Hector Ismael Nue Jimenez 

Wrocławska trasa Arena y Esteras organizowana jest we współpracy Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja z Büro für Kultur- und Medienprojekte gGmbH, Torem Wyścigów Konnych Partynice. 

SPEKTAKL AMARU

Zapraszamy serdecznie na majowy, jedyny w Polsce, występ cyrku z Peru o nazwie „Arena y Esteras”, który zaprezentuje swój spektakl „AMARU”

AMARU to spektakl wykorzystujący bez słów i dialogów artystyczne techniki cyrkowo-teatralne. Odnosi się do legendy o Amarze zaczerpniętej z mitologii sprzed ery Inków i podnosi temat walki o wodę i deszcz, które kreują życie. Spektakl, symbolicznie odnosi się do tematu zmiany klimatu, dlatego stanowi doskonałą lekcję na temat globalnych wyzwań współczesnego świata. Jest też dla wrocławian i wrocławianek unikalną szansą poznania andyjskiej kultury.

„Amaru” jest nie tylko strażnikiem wody, ale także równowagi. Pilnuje, aby „przemoc, która rodzi przemoc” nie zagnieździła się w jego łuskach, ale oddaje głos naturze by mogła przemawiać w swoim imieniu w dzisiejszych, trudnych czasach. Świat maluje naturę – lasy, topniejące lodowce, powietrze, kwiaty, niebo i ziemię.