Uczestnictwo w warsztatach - jesteś ważną częścią całości.

Warsztaty Lelenfant przybierają różną formę*, ale zawsze opierają się na naszej idei „dzieci uczą dzieci” – edukacji rówieśniczej i edukacji międzykulturowej. Widzimy wielki potencjał w każdym młodym człowieku i chcemy go wydobywać i wzmacniać. Przez wspólną pracę twórczą, a przede wszystkim zabawę i dzielenie się swoimi umiejętnościami, pasją, a nawet pomocną dłonią, wierzymy, że jesteśmy w stanie nauczyć się o wiele więcej oraz stworzyć coś wyjątkowego. Proces pracy podczas warsztatów opiera się na elementach pedagogiki teatru, cyrku czy tańca z wykorzystywaniem i w oparciu pomysłów oraz talentów uczestników i uczestniczek zajęć.

 Główne elementy warsztatów to:

– komunikacja z dziećmi i młodzieżą oparta na empatii i założeniach partnerskich

– zastosowanie elementów pedagogiki teatru i cyrku z wykorzystaniem możliwości, pomysłów i talentów uczestników i uczestniczek zajęć

– wykorzystanie procesu grupowego jako narzędzia wspierającego pracę grupy

– zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności wśród uczestników i uczestniczek warsztatów

– znaczenie i sposób pracy z rolami poszczególnych osób w grupie

– kolektywne prowadzenie grupy i facylitacja procesu w miejsce dominującego liderowania

*O różnych formach warsztatów (półkoloniach, warsztatach letnich, edycji międzynarodowej i obozie artystycznym, czy budowaniu instalacji artystycznej) dowiesz się więcej w zakładce „Działania”

Obserwuj nasze Aktualności

lub profil na Facebooku i Instagramie– tam informujemy o bieżących naborach do grup warsztatowych.

Projekt i strona internetowa powstały w ramach projektu

 „PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU BRAVE KIDS WE WROCŁAWIU”, dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław oraz „Wakacyjne warsztaty Brave Kids wraz z przeglądem finałowych pokazów”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2022”