Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, organizator projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant, zaprasza! Dołącz do międzynarodowego projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant.

Od marca br. na trzech wrocławskich osiedlach – Brochów, Kowale i Złotniki ruszą regularne zajęcia modelem “dzieci uczą dzieci”, których celem jest stworzenie kilkunastoosobowych wrocławskich grup artystycznych Lelenfant. 

To przestrzeń dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 lat na rozwijanie swoich pasji artystycznych w zakresie pracy w zespole teatralno-muzycznym, zdobywanie doświadczenia scenicznego, a przede wszystkim rozwój umiejętności współpracy w grupie, empatii, cierpliwości, a także talentów z zakresu sztuk performatywnych (teatr, taniec, muzyka, cyrk).

Uczestnicy i uczestniczki nauczą się wspólnie tworzyć scenariusz spektaklu z wybranych elementów zaproponowanych przez siebie nawzajem. Poznają tajniki budowania dramaturgii na scenie, będą też tworzyć własne kostiumy i scenografię.   

Finał warsztatów w formie spektaklu odbędzie się na profesjonalnej scenie przed 400 -osobową widownią w 4 lub 5 maja 2023 roku.   

Najbardziej zaangażowana grupa dzieci dołączy do sierpniowej, międzynarodowej edycji projektu, w której będzie miała okazję tworzyć ze swoimi rówieśnikami z różnych części świata. 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LELENFANT 2023

Nasze koordynatorki zbierają zapisy. Dowiedz się gdzie będą odbywać się zajęcia i jak przebiega rekrutacja uczestników i uczestniczek Lelenfant 2023. 

O projekcie

Podobno słonie (z francuskiego: l’éléphant) to najbardziej pokojowe, mądre i przyjacielskie istoty na ziemi. Zupełnie jak dzieci! (z francuskiego: l’ enfant). I właśnie to połączenie dało nam podstawę do określenia symboliki naszego przedsięwzięcia.

Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Uczestnicy biorący udział w projekcie, choć znacznie mniejsi od słoni, wykazują się równie wielkim sercem podczas wspólnego tworzenia artystycznych inicjatyw.

Różnorodność, spotkania, integracja – nowa nazwa, zakorzenione, kultywowane od lat wartości i jeszcze większa motywacja i energia do działania.

Oddajemy Wam w ręce Lelenfant – duży projekt o wielkich możliwościach dla ludzi o jeszcze większych sercach!

Warsztaty realizowane są w ramach zadania publicznego PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Koordynatorem projektu jest Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja w partnerstwie z Złotnickim Centrum Spotkań, Fundacją Made in Brochów i Stowarzyszeniem Grupa z Pasją.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas na adres mailowy: office@fae-foundation.org

BROCHÓW

Fundacja „Made in Brochów” powstała w 2015 r., ale już wcześniej jej fundatorki działały w środowisku lokalnym wrocławskiego Brochowa. Inspiracją do podjęcia działań i nawiązania współpracy była chęć stworzenia okazji do wspólnego działania, uaktywnienia i zintegrowania brochowskiej społeczności.

Naszym głównym celem jest prowadzenie działań zwiększających możliwości rozwoju społeczeństwa poprzez polepszenie dostępu do edukacji, kultury, jak również wspieranie aktywności twórczej oraz upowszechnianie idei społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja od 2018 roku jest operatorem Brochowskiego Centrum Aktywności Lokalnej – miejsca współtworzonego przez mieszkańców osiedla, obejmującego działania kulturalno-edukacyjne oraz społeczne. To miejsce spotkań, wymiany umiejętności, działań oddolnych, otwarte na różnorodność.

Kontakt:
ul. Koreańska 1A, Wrocław

KOWALE

CAL Kowale to miejsce lokalnej społeczności, które tworzone jest wraz z mieszkańcami i mieszkankami. Można tu zrealizować własny pomysł, inicjatywę, spotkanie sąsiedzkie czy wydarzenie
 
W Centrum Kowale działa Biblioteczka i Kawiarenka Sąsiedzka, punkt informacji kulturalnej, strefa warsztatów artystycznych, integracyjnych oraz sportowych. Jest to ważne miejsce spotkań dla mieszkańców i mieszkanek, a także dla Klubu Seniora oraz Centrum Aktywności i Rozwoju Dzieci i Młodzieży Kowale.
 
Operatorem Centrum Aktywności Lokalnej Kowale jest Stowarzyszenie Grupa z Pasją, które prowadzi także działania związane z osiedlem Partnerstwo Kowale, buduje relacje sąsiedzkie i wspiera je.
 
Kontakt:
Stowarzyszenie Grupa z Pasją 
ul. Ełcka 34, Wrocław

ZŁOTNIKI

Złotnickie Centrum Spotkań to miejsce lokalnej integracji mieszkańców. Niewątpliwie jest to przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w lokalnej integracji mieszkańców i budowaniu więzi sąsiedzkich. Warsztaty i spotkania, które organizujemy w Centrum, mają przede wszystkim pokazać, jak można spędzać czas wolny w twórczy i aktywny sposób. Jednocześnie umożliwiamy wszystkim zainteresowanym zaangażowanie się w idee wolontariatu, poprawy jakości życia, niesienia pomocy i spotkań międzypokoleniowych.

Dlatego stworzyliśmy miejsce lokalnej integracji mieszkańców. Udostępniamy sale warsztatowo-edukacyjne, salę koncertową, kameralną kawiarenkę oraz ogród. Dzięki temu. w tak dużej przestrzeni Centrum, można z łatwością zorganizować warsztaty plastyczne, spotkania przy grach planszowych i nie tylko, wykłady o tematyce naukowej i historycznej, Klub Mam, Punkt Informacyjny dla Seniorów, a także warsztaty kulinarne dla młodszych i starszych, pikniki charytatywne oraz koncerty. Niewątpliwie przygotowaliśmy dużo aktywności dedykowanych dla Seniorów. Nasze działania są nastawione przede wszystkim na rozwój kulturalny, edukacyjny i społeczny oraz promocję zachowań pro-ekologicznych.

Złotnickie Centrum Spotkań prowadzone jest przy Rzymskokatolickiej Parafii P.W. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej we Wrocławiu Złotniki.

Kontakt:
Złotnickie Centrum Spotkań
ul. Wielkopolska 7, Wrocław