Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja zaprasza wrocławskie Rodziny do projektu Lelenfant.

Wierzymy, że dzięki udziałowi w akcji goszczenia młodych artystów z różnych stron świata, towarzyszeniu ich pracy twórczej, zabawie, codziennym nawykom jesteśmy w stanie nauczyć się najwięcej o drugim człowieku i jego kulturze. 

To pomocna dłoń, cierpliwość, zaciekawienie, empatia i radość ze spotkania stają się podwalinami pod przyjaźnie, które trwają potem latami. 

Razem budujemy pokój na świecie. 

SZCZEGÓŁY GOSZCZENIA ARTYSTÓW LELENFANT

O projekcie Lelenfant

Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Efektem twórczej pracy są niepowtarzalne przedstawienia zbudowane z marzeń i pomysłów dzieci.

Dziecko (z francuskiego: l’ enfant) w naszym projekcie bawi się, marzy,  zaprzyjaźnia z innymi, realizuje własne pomysły. Sięga oczami wyobraźni do odległych planet i dostaje mikrofon do ręki.

Tworzymy propozycję dla dzieci i młodzieży w formie zajęć pozalekcyjny i półkolonii, które biorą udział w kreatywnych warsztatach pod okiem doświadczonych instruktorów artystycznych.

Najbardziej efektowną formę przybiera Wielki Międzynarodowy Finał Lelenfant, gdzie na jednej scenie wspólnie występuje kilkadziesiąt, a nawet stu młodych artystów z całego świata. Tu wspólnym językiem jest sztuka pozwalająca spotkać się, tworzyć i zaprzyjaźniać dzieciom mówiącycm w całkiem różnych językach, często o bardzo różnorodnym, wręcz przeciwstawnym doświadczeniu i pochodzeniu. 

Lelenfant to wrocłwski projekt o światowym zasięgu!!! 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz: biuro@faefoundation.art