MANIFEST LELENFANT

Wspólnota

Jesteśmy za międzygatunkowym połączeniem! L’éléphant (z francuskiego) – słoń spotyka l’ enfant (też z francuskiego) – dziecko. I tak powstaje LELENFANT – idea wspólnoty młodych, ciekawych świata ludzi o wrażliwości, mądrości i sile słonia. Dzięki połączeniu dwóch istot z różnych światów – inteligentnych, otwartych, dobrych, budujemy wartości naszej wspólnoty. Działamy ramię w ramię i trąba w trąbę. W grupie siła!

Przyjaźń

Słonie są jednymi z najbardziej przyjaznych i empatycznych zwierząt na świecie. Trzymają się razem, pracują w grupie, zamiast rywalizacji cenią sobie współpracę. Przyjaźń jest więc dla nas podstawą i aby mogła się urodzić, potrzebne jest spotkanie i wspólne działanie. Duże uszy do empatycznego słuchania i poznawania drugiego człowieka oraz wielkie serca do nawiązywania przyjaźni na całym świecie, to nasze główne narzędzia. Nie zawahamy się ich użyć!

Otwartość

Różnorodność we wszystkich możliwych aspektach: indywidualnych, kulturowych, językowych i społecznych to nasza charakterystyczna cecha. (:^)= #L   🙂   (^L^)   ((_ _))..zzzZZ   ♪(^Ɵ^)  Gdy w komunikacji język już nie wystarczy, gest, język migowy, taniec, muzyka i różne formy sztuki są naszą receptą. Kreatywność uruchamia się w otwartości. Miej oczy i uszy szeroko otwarte na nowe horyzonty i perspektywy, nigdy nie wiesz kiedy nauczysz się czegoś nowego. Być może wtedy przydarzy ci się najlepsza przygoda. Tolerancję i akceptację dla drugiego człowieka trąbimy wszem i wobec.

Troska

Tworzymy oraz działamy wspólnie i równościowo, z troską i dbałością o siebie nawzajem. Wiemy, że w przyjaznym i bezpiecznym środowisku pracy i zabawy jesteśmy w stanie pokazać cały nasz potencjał. Zarówno wielki słoń, jak i mała szara myszka, a nawet bzzzyczący komar ma swoje miejsce w wielkim przedsięwzięciu. Bowiem, czy nie można nauczyć się wytrwałości i konsekwencji od komara, a spokoju i empatii od słonia? Zaufania w pracy zespołowej nie buduje się ocenianiem, a raczej troskliwą i partnerską wymianą. “Dzieci uczą dzieci” to nasze motto.