Spotkajmy się na kocu
Już 14.07 zainaugurujemy Międzynarodową edycję Lelenfant podczas równoległych wydarzeń na trzech wrocławskich osiedlach pod wspólnym hasłem: Spotkajmy się na kocu – piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z różnych części świata. Zapraszamy!
Niedziela, 14 lipca 2024
Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
15:00-18:00
Niedziela, 14 lipca 2024
Park Strachociński, osiedle Strachocin-Swojczyce-Wojnów
15:00-20:00
Co nas czeka?
Przede wszystkim to możliwość zobaczenia 11 spektakli grup dziecięcych prezentujących bogactwo świata – różnorodność kulturową, tradycje, ale też nowoczesne formy artystyczne. SPRAWDŹ SKŁAD TEGOROCZNEJ EDYCJI pod linkiem.
To również okazja do chilloutu na leżakach czy trawie. Nie zapomnij zatem zabrać ze sobą koca. Nie zabraknie foodtruck’u, a wszystko w otoczeniu natury.
LELENFANT to międzygatunkowe połączenie L’éléphant (z francuskiego) – słoń z l’ enfant (też z francuskiego) – dziecko. I tak powstaje idea wspólnoty młodych, ciekawych świata ludzi o wrażliwości, mądrości i sile słonia. Dzięki połączeniu dwóch istot z różnych światów – inteligentnych, otwartych, dobrych, budujemy wartości naszej wspólnoty. Działamy ramię w ramię i trąba w trąbę. W grupie siła!
Spotkanie w jednym miejscu uczestników projektu pozwala im dostrzec, że są częścią wielkiej RODZINY LELENFANT, dając im możliwość promocji swojej kultury i tożsamości, a dla wrocławian i wrocławianek to czas na dobrą zabawę podczas wielkiego święta dzieci i młodzieży pod wrocławskim niebem. To co? Spotkajmy się na kocu!
Występy artystyczne
Wstęp wolny
Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU” w 2024 roku, dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Realizowany jest przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Współorganizatorem wydarzenia Złotnickie Centrum Spotkań, Centrum Kowale i Stowarzyszenie Grupa z Pasją oraz Centrum Kultury Nowy Pafawag.
W czasie trwania pikników będzie można poznać pełny harmogram działań w ramach edycji międzynarodowej. Już dziś zachęcamy do zakupu biletów na Widowisko Lelenfant Siła Przyjaźni, które odbędzie się 30 i 31.07.2024 w Teatrze Muzycznym Capitol.
KOWALE
Spotkajmy się na kocu – Piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z Polski, Gruzji, Tanzanii i Czech
Niedziela, 14 lipca 2024
Park Strachociński, osiedle Strachocin-Swojczyce-Wojnów
15:00-20:00
Występy grup artystycznych rozpoczną się o godzinie 17:00
Polska | Wrocław
Gruzja | Tbilisi
Sześcioosobowa grupa artystyczna , złożona z czterech dziewcząt i dwóch chłopców, oczarowuje publiczność dynamicznymi występami, celebrując bogactwo kulturowe Gruzji. W ich programie znajdują się tradycyjne tańce, takie jak „Kintouri” i „Osuri”, które ukazują ducha miejskiej kultury i harmonię relacji międzyludzkich.
Czechy | Praga
Cirkusárna, czeska grupa artystyczna, łączy cyrk, taniec i teatr, promując nieformalną edukację i integrację dzieci z różnych kultur. Cztery artystki z praskiej grupy zaprezentują akrobatykę na kołach i obręczach, symbolizując jedność i przyjaźń w międzykulturowym świecie.
Tanzania | Kigamboni
Artyści z Kigamboni w Tanzanii zaprezentują dynamiczny taniec afro z elementami akrobatyki, inspirowany gatunkiem Bongo Flava. Trzy dziewczynki i czterech chłopców w energetycznym performansie połączą wpływy hip hopu, taarab, dansi, reggae, R&B i afrobeatów, tworząc niepowtarzalny styl muzyczny.
NOWY DWÓR
Spotkajmy się na kocu – Piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z Polski, Iranu, Ukraina oraz Gambii
Niedziela, 14 lipca 2024
Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
15:00-18:00
Występy grup artystycznych rozpoczną się o godzinie 16:00
Polska | Wrocław
Iran | Teheran
Są młodzi, zdolni i promują sztukę wśród rówieśników poprzez zajęcia oparte na literaturze, muzyce, tańcu i historii. Podczas tegorocznej edycji festiwalu grupa zaprezentuje występ zatytułowany „Legenda o córce Dala”, fascynującą opowieść o miłości, oszustwie i triumfie z prowincji Lorestan.
Ukraina | Kijów
Ukraińska grupa artystyczna, składająca się z młodych tancerzy i muzyków, przybędzie na festiwal, by poprzez tradycyjne ukraińskie tańce i pieśni podtrzymywać ducha narodowego i pokazać światu niezłomność kultury w obliczu współczesnych wyzwań wojennych.
Gambia | Sukuta
Suso Kunda zajmuje się ochroną i upowszechnianiem bogatego dziedzictwa tradycyjnej muzyki i tańca z rodzinnej Gambii. Grupa umiejętnie łączy tradycyjne instrumenty z nowoczesnymi melodiami, tworząc urzekającą fuzję pieśni i tańca, która odzwierciedla dziedzictwo kulturowe ludów Mande. Zespół z pewnością urzeknie publiczność subtelnymi, pięknymi dźwiękami instrumentów typowych dla regionu: balafonu i jembeh oraz porywającym tańcem.
ZŁOTNIKI
Występy grup artystycznych rozpoczną się o godzinie 17:00
Polska | Wrocław
Indie | Agra
Utalentowane dziewczyny z Krantikari Vasudev Gupt Public Inter College zaprezentują żywiołowe tańce ludowe Maharasztry, takie jak Lavani i Koli, ukazując bogactwo kultury marathi. Ich występ, będący podróżą przez indyjskie tradycje taneczne, łączy przeszłość z teraźniejszością w fascynującej mozaice.
Maroko | Oulad Teima
Założona w 2007 roku organizacja z Ouled Teima promuje pokój, tolerancję i solidarność poprzez rozwój młodzieży. Na tegorocznym festiwalu trzy dziewczyny i czterech chłopców zaprezentują Reggadę, energetyczny taniec Berberów z regionu Rif, odgrywający istotną rolę w zachowaniu ich dziedzictwa kulturowego.
Iran | Teheran
Sześciu podopiecznych DCRI pochodzących z azerskiej mniejszości w Iranie, zaprezentuje tradycyjne tańce Azari: duet „Derbendi” oraz „Koceri Yalli”, wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ich występy, pełne elementów gier, pantomimy i chóralnego śpiewu, oddają radość i kulturę azerską.