Spotkajmy się na kocu

Już 14.07 zainaugurujemy Międzynarodową edycję Lelenfant podczas równoległych wydarzeń na trzech wrocławskich osiedlach pod wspólnym hasłem: Spotkajmy się na kocu – piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z różnych części świata. Zapraszamy! 

📅 Niedziela, 14 lipca 2024
📍 Złotnickie Centrum Aktywności Lokalnej, Wielkopolska 7, 54-027 Wrocław
🕓 16:00
 
Spotkajmy się na kocu – Piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z Polski, Iranu, Ukraina oraz Gambii
📅 Niedziela, 14 lipca 2024
📍 Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
🕓 15:00-18:00
 
Spotkajmy się na kocu – Piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z Polski, Gruzji, Tanzanii i Czech
📅 Niedziela, 14 lipca 2024
📍 Park Strachociński, osiedle Strachocin-Swojczyce-Wojnów
🕓 15:00-20:00
 

Co nas czeka?

Przede wszystkim to możliwość zobaczenia 11 spektakli grup dziecięcych prezentujących bogactwo świata – różnorodność kulturową, tradycje, ale też nowoczesne formy artystyczne. SPRAWDŹ SKŁAD TEGOROCZNEJ EDYCJI pod linkiem

Idea wydarzenia
 
Kontynuujemy kilkuletnią tradycję prezentacji mieszkańcom i mieszkankom Wrocławia sztuk performatywnych w wykonaniu dzieci i młodzieży z bliskich i dalekich regionów świata. Piknik pod wrocławskim niebem to przede wszystkim spotkanie. W dniu wydarzenia równocześnie na trzech wrocławskich osiedlach – Nowy Dwór, Złotniki i Kowale / Strachocin w jednym miejscu będą mogli spotkać się uczestnicy międzynarodowych działań Lelenfant i społeczność Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja. Dołączyć może każdy. Wspólnie z wrocławianami i wrocławiankami będziemy mogli podziwiać występy symbolizujące przyjaźń, radość i dziecięce marzenia. 

To również okazja do chilloutu na leżakach czy trawie. Nie zapomnij zatem zabrać ze sobą koca. Nie zabraknie foodtruck’u, a wszystko w otoczeniu natury.

LELENFANT to międzygatunkowe połączenie L’éléphant (z francuskiego) – słoń z l’ enfant (też z francuskiego) – dziecko. I tak powstaje idea wspólnoty młodych, ciekawych świata ludzi o wrażliwości, mądrości i sile słonia. Dzięki połączeniu dwóch istot z różnych światów – inteligentnych, otwartych, dobrych, budujemy wartości naszej wspólnoty. Działamy ramię w ramię i trąba w trąbę. W grupie siła!

Spotkanie w jednym miejscu uczestników projektu pozwala im dostrzec, że są częścią wielkiej RODZINY LELENFANT, dając im możliwość promocji swojej kultury i tożsamości, a dla wrocławian i wrocławianek to czas na dobrą zabawę podczas wielkiego święta dzieci i młodzieży pod wrocławskim niebem. To co? Spotkajmy się na kocu!

 Występy artystyczne

Na scenie wystąpią akrobaci z Tanzanii (z Kigambonii Community Centre) czy tancerze i tancerki z Maroka, Iranu i Gruzji, prezentując wielowiekową tradycję swojego regionu. Zobaczymy koncert sięgający do perskiej mitologii w wykonaniu młodych Irańczyków, a także choreografię przygotowaną przez dziewczynki z Indii z Krantikari Vasudev Gupt Public Inter College, które zaprezentują żywiołowe tańce ludowe Maharasztry, takie jak Lavani i Koli. Nie zabraknie licznej reprezentacji wrocławskich dzieci, które od wiosny tworzyły pod szyldem LELENFANT CLUB
 
Na scenie pojawią się również nasi bliscy sąsiedzi – czeska grupa cyrkowa z Pragi oraz młodzież z Kiev Artistic School z Ukrainy.

Wstęp wolny 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU” w 2024 roku, dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury. Realizowany jest przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Współorganizatorem wydarzenia Złotnickie Centrum Spotkań, Centrum Kowale i Stowarzyszenie Grupa z Pasją oraz Centrum Kultury Nowy Pafawag.

 

W czasie trwania pikników będzie można poznać pełny harmogram działań w ramach edycji międzynarodowej. Już dziś zachęcamy do zakupu biletów na Widowisko Lelenfant Siła Przyjaźni, które odbędzie się 30 i 31.07.2024 w Teatrze Muzycznym Capitol.

KOWALE

Spotkajmy się na kocu – Piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z Polski, Gruzji, Tanzanii i Czech
📅 Niedziela, 14 lipca 2024
📍 Park Strachociński, osiedle Strachocin-Swojczyce-Wojnów
🕓 15:00-20:00 

Występy grup artystycznych rozpoczną się o godzinie 17:00

Polska | Wrocław

Zapraszamy na finałowy pokaz będący zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy artystycznej w klubie Lelenfant na Kowalach!
W ramach projektu dzieci doskonaliły swoje umiejętności w zakresie ruchu scenicznego, choreografii, scenek teatralnych, elementów cyrkowych i tanecznych, a także pracy z głosem.
To efekt współpracy, budowania relacji, zabawy i kreatywności w duchu „dzieci uczą dzieci” – metody, która jest sercem projektu Lelenfant.
 

Gruzja | Tbilisi

Sześcioosobowa grupa artystyczna , złożona z czterech dziewcząt i dwóch chłopców, oczarowuje publiczność dynamicznymi występami, celebrując bogactwo kulturowe Gruzji. W ich programie znajdują się tradycyjne tańce, takie jak „Kintouri” i „Osuri”, które ukazują ducha miejskiej kultury i harmonię relacji międzyludzkich.

 Czechy | Praga

Cirkusárna, czeska grupa artystyczna, łączy cyrk, taniec i teatr, promując nieformalną edukację i integrację dzieci z różnych kultur. Cztery artystki z praskiej grupy zaprezentują akrobatykę na kołach i obręczach, symbolizując jedność i przyjaźń w międzykulturowym świecie.

 Tanzania | Kigamboni 

Artyści z Kigamboni w Tanzanii zaprezentują dynamiczny taniec afro z elementami akrobatyki, inspirowany gatunkiem Bongo Flava. Trzy dziewczynki i czterech chłopców w energetycznym performansie połączą wpływy hip hopu, taarab, dansi, reggae, R&B i afrobeatów, tworząc niepowtarzalny styl muzyczny.

 

NOWY DWÓR

Spotkajmy się na kocu – Piknik ze sztuką i występami grup dziecięcych z Polski, Iranu, Ukraina oraz Gambii
📅 Niedziela, 14 lipca 2024
📍 Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław
🕓 15:00-18:00

Występy grup artystycznych rozpoczną się o godzinie 16:00

Polska | Wrocław

Lelenfant Teens Band to grupa młodzieży skupionej wokół projektu. Grają na instrumentach muzycznych – perkusji, gitarze elektrycznej, a także śpiewają.  
 

Iran | Teheran

Są młodzi, zdolni i promują sztukę wśród rówieśników poprzez zajęcia oparte na literaturze, muzyce, tańcu i historii. Podczas tegorocznej edycji festiwalu grupa zaprezentuje występ zatytułowany „Legenda o córce Dala”, fascynującą opowieść o miłości, oszustwie i triumfie z prowincji Lorestan.

Ukraina | Kijów

Ukraińska grupa artystyczna, składająca się z młodych tancerzy i muzyków, przybędzie na festiwal, by poprzez tradycyjne ukraińskie tańce i pieśni podtrzymywać ducha narodowego i pokazać światu niezłomność kultury w obliczu współczesnych wyzwań wojennych.

 Gambia | Sukuta

Suso Kunda zajmuje się ochroną i upowszechnianiem bogatego dziedzictwa tradycyjnej muzyki i tańca z rodzinnej Gambii. Grupa umiejętnie łączy tradycyjne instrumenty z nowoczesnymi melodiami, tworząc urzekającą fuzję pieśni i tańca, która odzwierciedla dziedzictwo kulturowe ludów Mande. Zespół z pewnością urzeknie publiczność subtelnymi, pięknymi dźwiękami instrumentów typowych dla regionu: balafonu i jembeh oraz porywającym tańcem.

ZŁOTNIKI

📅 Niedziela, 14 lipca 2024
📍 Złotnickie Centrum Aktywności Lokalnej, Wielkopolska 7, 54-027 Wrocław
🕓 16:00
 

Występy grup artystycznych rozpoczną się o godzinie 17:00

Polska | Wrocław

Zapraszamy na finałowy pokaz będący zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy artystycznej w klubie Lelenfant na Złotnikach!
W ramach projektu dzieci doskonaliły swoje umiejętności w zakresie ruchu scenicznego, break dance’u, scenek teatralnych, elementów tanecznych, a także pracy z ciałem.
To efekt współpracy, budowania relacji, zabawy i kreatywności w duchu „dzieci uczą dzieci” – metody, która jest sercem projektu Lelenfant.
 

Indie | Agra

Utalentowane dziewczyny z Krantikari Vasudev Gupt Public Inter College zaprezentują żywiołowe tańce ludowe Maharasztry, takie jak Lavani i Koli, ukazując bogactwo kultury marathi. Ich występ, będący podróżą przez indyjskie tradycje taneczne, łączy przeszłość z teraźniejszością w fascynującej mozaice.

Maroko | Oulad Teima

Założona w 2007 roku organizacja z Ouled Teima promuje pokój, tolerancję i solidarność poprzez rozwój młodzieży. Na tegorocznym festiwalu trzy dziewczyny i czterech chłopców zaprezentują Reggadę, energetyczny taniec Berberów z regionu Rif, odgrywający istotną rolę w zachowaniu ich dziedzictwa kulturowego.

Iran | Teheran

Sześciu podopiecznych DCRI pochodzących z azerskiej mniejszości w Iranie, zaprezentuje tradycyjne tańce Azari: duet „Derbendi” oraz „Koceri Yalli”, wpisany na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Ich występy, pełne elementów gier, pantomimy i chóralnego śpiewu, oddają radość i kulturę azerską.