Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, organizator projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant, zaprasza! 

Od marca br. na czterech wrocławskich osiedlach – Brochów, Stare Miasto, Kowale i Złotniki ruszą regularne zajęcia modelem “dzieci uczą dzieci” pod szyldem Lelenfant Clubs połączone z warsztatami prowadzonymi przez artystów i instruktorów. Celem naszych wiosennych działań jest stworzenie kilkunastoosobowych wrocławskich grup artystycznych Lelenfant, które dołączą do międzynarodowej edycji projektu w lipcu 2024. 

Dołącz do przygody z Lelenfant Club! Zacznij na jednym z wrocławskich osiedli, a zakończ przygodę na deskach Teatr Muzyczny Capitol wspólnie z rówieśnikami z różnych zakątków świata.

Kluby Lelenfant to przestrzeń dla dzieci i młodzieży w wieku od 9 do 14 lat na rozwijanie swoich pasji artystycznych w zakresie pracy w zespole taneczno-teatralno-muzycznym, zdobywanie doświadczenia scenicznego, a przede wszystkim rozwój umiejętności współpracy w grupie, empatii, cierpliwości, a także talentów z zakresu sztuk performatywnych (teatr, taniec, muzyka, cyrk).

Uczestnicy i uczestniczki nauczą się wspólnie tworzyć scenariusz spektaklu z wybranych elementów zaproponowanych przez siebie nawzajem. Poznają tajniki budowania dramaturgii na scenie, będą też tworzyć własne kostiumy i scenografię.   

To od Was zależy by dołączyć do lipcowej, międzynarodowej edycji projektu, w której będzie miał/-a okazję tworzyć ze swoimi rówieśnikami z różnych części świata. 

Kluby Lelenfant to regularne zajęcia, które ruszą już w marcu i potrwają do maja! Przygotujemy Was do międzynarodowej edycji, która odbędzie się od 12 lipca do 31 lipca! 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O LELENFANT 2024

W tym roku Lelenfant przybiera nową formę, abyście mogli jeszcze bardziej rozwijać swoje pasje i umiejętności na jednym z wrocławskich osiedli! Do współpracy zaprosiliśmy instruktorów artystycznych, którzy uczyć Was będą warsztatu – śpiewu, tańca czy teatru. Zdobyte umiejętności będziecie mogli przekazać rówieśnikom w edycji międzynarodowej. 

Wybierz odpowiedni cykl warsztatów Lelenfant Club, weź udział w naszych integracyjnych spotkaniach Lelenfant Open Day, a w lipcu zapisz się do edycji międzynarodowej. 

Nasze koordynatorki zbierają zapisy. Dowiedz się gdzie będą odbywać się zajęcia i jak przebiega rekrutacja do Lelenfant 2024. 

O projekcie

Podobno słonie (z francuskiego: l’éléphant) to najbardziej pokojowe, mądre i przyjacielskie istoty na ziemi. Zupełnie jak dzieci! (z francuskiego: l’ enfant). I właśnie to połączenie dało nam podstawę do określenia symboliki naszego przedsięwzięcia.

Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Uczestnicy biorący udział w projekcie, choć znacznie mniejsi od słoni, wykazują się równie wielkim sercem podczas wspólnego tworzenia artystycznych inicjatyw.

Różnorodność, spotkania, integracja – nowa nazwa, zakorzenione, kultywowane od lat wartości i jeszcze większa motywacja i energia do działania.

Oddajemy Wam w ręce Lelenfant – duży projekt o wielkich możliwościach dla ludzi o jeszcze większych sercach!

Warsztaty realizowane są w ramach zadania publicznego PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Koordynatorem projektu jest Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja w partnerstwie z Złotnickim Centrum Spotkań, CUKR – Centrum Ukraińskie Kultury i RozwojuFundacją Made in Brochów i Stowarzyszeniem Grupa z Pasją.

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas na adres mailowy: biuro@faefoundation.art

BROCHÓW

Fundacja „Made in Brochów” powstała w 2015 r., ale już wcześniej jej fundatorki działały w środowisku lokalnym wrocławskiego Brochowa. Inspiracją do podjęcia działań i nawiązania współpracy była chęć stworzenia okazji do wspólnego działania, uaktywnienia i zintegrowania brochowskiej społeczności.

Naszym głównym celem jest prowadzenie działań zwiększających możliwości rozwoju społeczeństwa poprzez polepszenie dostępu do edukacji, kultury, jak również wspieranie aktywności twórczej oraz upowszechnianie idei społeczeństwa obywatelskiego. Fundacja od 2018 roku jest operatorem Brochowskiego Centrum Aktywności Lokalnej – miejsca współtworzonego przez mieszkańców osiedla, obejmującego działania kulturalno-edukacyjne oraz społeczne. To miejsce spotkań, wymiany umiejętności, działań oddolnych, otwarte na różnorodność.

Kontakt:
ul. Koreańska 1A, Wrocław

KOWALE

CAL Kowale to miejsce lokalnej społeczności, które tworzone jest wraz z mieszkańcami i mieszkankami. Można tu zrealizować własny pomysł, inicjatywę, spotkanie sąsiedzkie czy wydarzenie
 
W Centrum Kowale działa Biblioteczka i Kawiarenka Sąsiedzka, punkt informacji kulturalnej, strefa warsztatów artystycznych, integracyjnych oraz sportowych. Jest to ważne miejsce spotkań dla mieszkańców i mieszkanek, a także dla Klubu Seniora oraz Centrum Aktywności i Rozwoju Dzieci i Młodzieży Kowale. 
 
Operatorem Centrum Aktywności Lokalnej Kowale jest Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, a cześć aktywności i a animacji prowadzonych jest przez animatorki  Stowarzyszenia Grupa z Pasją, które prowadzi Rewir Twórczości na sąsiednim osiedlu Swojczyce. Prowadzi także działania związane z osiedlem Partnerstwo Kowale, buduje relacje sąsiedzkie i wspiera je.
 
Kontakt:
Centrum Kowale
ul. Ełcka 34, Wrocław

ZŁOTNIKI

Złotnickie Centrum Spotkań to miejsce lokalnej integracji mieszkańców. Niewątpliwie jest to przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w lokalnej integracji mieszkańców i budowaniu więzi sąsiedzkich. Warsztaty i spotkania, które organizujemy w Centrum, mają przede wszystkim pokazać, jak można spędzać czas wolny w twórczy i aktywny sposób. Jednocześnie umożliwiamy wszystkim zainteresowanym zaangażowanie się w idee wolontariatu, poprawy jakości życia, niesienia pomocy i spotkań międzypokoleniowych.

Dlatego stworzyliśmy miejsce lokalnej integracji mieszkańców. Udostępniamy sale warsztatowo-edukacyjne, salę koncertową, kameralną kawiarenkę oraz ogród. Dzięki temu. w tak dużej przestrzeni Centrum, można z łatwością zorganizować warsztaty plastyczne, spotkania przy grach planszowych i nie tylko, wykłady o tematyce naukowej i historycznej, Klub Mam, Punkt Informacyjny dla Seniorów, a także warsztaty kulinarne dla młodszych i starszych, pikniki charytatywne oraz koncerty. Niewątpliwie przygotowaliśmy dużo aktywności dedykowanych dla Seniorów. Nasze działania są nastawione przede wszystkim na rozwój kulturalny, edukacyjny i społeczny oraz promocję zachowań pro-ekologicznych.

Złotnickie Centrum Spotkań prowadzone jest przy Rzymskokatolickiej Parafii P.W. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej we Wrocławiu Złotniki.

Kontakt:
Złotnickie Centrum Spotkań
ul. Wielkopolska 7, Wrocław

STARE MIASTO

Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju – jednen z największych i najbardziej znanych projektów Fundacji Ukraina. Centrum powstało w dniu 19 listopada 2016 roku przy ul.Ruskiej 46A i od tego czasu jest otwartym dla każdego miejscem spotkań i integracji społeczności przyjmującej i migranckiej we Wrocławiu.

C (Centrum) – miejsce  spotkań, dyskusji, rozmów, rozwoju, integracji i poznawania nowych kultur w samym sercu miasta.

U (Ukraińskie) – stworzone przez ukraińców aby wspierać i integrować różne narodowości, zamieszkujące na Dolnym Śląsku.

K (Kultury) – ośrodek kultury, który łączy w sobie  nowoczesność i tradycje.

R (Rozwoju) – oprócz kultury i integracji, mocny nacisk stawiany jest na rozwój, zarówno zawodowy, jak i osobisty.

W tym wyjątkowym miejscu na mapie Wrocławia tworzymy przestrzeń do integracji, edukacji i rozwoju, pozwalając migrantom i obywatelom Wrocławia realizować się na wiele sposobów. 

 Kontakt:
Centrum Ukraińskie Kultury i Rozwoju
ul. Ruska 46a, Wrocław