W lipcu na ponad dwa tygodnie do Wrocławia przyjedzie grupa dzieci z najróżniejszych zakątków świata, aby wspólnie z grupami z Polski przygotować wyjątkowy, autorski spektakl. Na portalu biletyna.pl wystartowała właśnie sprzedaż biletów na jedyne dwa pokazy unikalnego projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant, który w tym roku odbędzie się w nowoczesnych wnętrzach Teatru Muzycznego Capitol.

Czym jest "Siła Przyjaźni"?

„Siła Przyjaźni” to wyjątkowe, finałowe widowisko tworzone w stolicy Dolnego Śląska wspólnie przez blisko 80 młodych twórców reprezentujących różne kultury, tradycje i formy artystyczne.

30 i 31 lipca w Teatrze Muzycznym Capitol zobaczymy eklektyczną mieszankę występów cyrkowych, wokalnych, tanecznych i teatralnych, które ukażą siłę dziecięcej przyjaźni, radości i spontaniczności.

Co zobaczymy w tym roku?

W programie znajdą się dawne tradycje, sięgające kultury perskiej, opowieści i mądrości Griotów – ludu zachodniej Afryki, przekazywane przy akompaniamencie tradycyjnego instrumentu balafon, oraz dynamiczne tańce kaukaskich górali połączone z delikatnością gruzińskich układów choreograficznych. Nie zabraknie również nowoczesnych form – akrobacji, tańców rodem z Bollywood, elementów nowego cyrku i brzmień muzyki rockowej. Ten spektakl pozwoli nam zobaczyć, jak łączymy rytmy, melodie i choreografie w jedną całość w myśl idei “dzieci uczą dzieci” – metody, która jest sercem projektu Lelenfant.

Wielki Finałowy pokaz to nie jedyna okazja do poznania sztuki młodych artystów we Wrocławiu. Program tegorocznej edycji obejmuje wiele wydarzeń artystycznych, które odbędą się na trzech wrocławskich osiedlach: Nowy Dwór, Złotniki, Kowale oraz artystyczną paradę uliczną, w ramach której 29 lipca przez wrocławski Rynek przemaszeruje kolorowy korowód dzieci

Szczegółowy program wydarzeń tegorocznej edycji dostępny jest tutaj: https://lelenfant.org/miedzynarodowa-edycja-lelenfant-2024-program-wydarzen/ 

Zapraszamy do wzięcia udziału we wszystkich tegorocznych eventach Lelenfant. Każdy z nich to piękna metafora przyjaźni, sztuki i edukacji. 

***

Międzynarodowa edycja odbywać się będzie w ramach projektu “PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU”, dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław, i Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury realizowanego przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja.