Bilety kupisz tu!

Przybij piątkę z Lelenfant. Tydzień otwarcia edycji 2023  

Rozpoczynamy kolejny rok i poszerzamy grono społeczności Lelenfant. W tygodniu od 05 marca do 11 marca będzie się dużo działo, a wszystko po to by być razem. Będzie dużo sztuki i przyrody, czyli tych aspektów naszego życia codziennego, które w Lelenfant cenimy najbardziej. A wszystko z dziećmi i dla dzieci. 
 
Nie zapisaliście się jeszcze do edycji 2023, która odbywać się będzie od marca do maja na jednym z trzech wrocławskich osiedli? Nic straconego. Prowadzimy rekrutację do początku marca. Szczegóły pod linkiem
 
ZAPRASZAMY!
 
W ramach tygodnia inauguracji wrocławskiego, międzynarodowego projektu Lelenfant 2023, zapraszamy instruktorki artystyczne i koordynatorki warsztatów na szkolenie z metody „dzieci uczą dzieci, do kina DCF na pokazy filmów o Lelenfant, a także na koncert gruzińskich polifonii w wykonaniu dzieci i młodzieży. Występ odbywa się w ramach trasy koncertowej chóru po Polsce organizowanej przez Oasis Club z Udabno. Wszystkie dzieci, które dołączą do Lelenfant na Brochowie, Kowalach lub Złotnikach zapraszamy na radosne spotkanie integracyjne do pięknego Zamku w Leśnicy. 
 
W tygodniu otwarcia odbędą się również spotkania informacyjne w CALach z rodzicami i dziećmi. 
 
👉Pokaz filmów Lelenfant wraz z występem chóru dzieci i młodzieży z Gruzji w DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe w dniu 07.03.2023 o godz. 18:00 | Liczba miejsc ograniczona – liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy, więcej informacji biuro@faefoundation.art
👉Koncert chóru Garejelebi organizowanego we współpracy z Oasis Club w OPT Zamek w dniu 08.03.2023 o godz. 18:30
👉Warsztaty przyrodniczo – integracyjne dla wszystkich dzieci i młodzieży tegorocznej edycji w dniu 11.03.2023 od godz. 11:30 w OPT Zamek
 
#Lelenfant2023 dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław, realizowany przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja

Garejelebi – koncert młodzieżowego chóru z Gruzji

W ramach tygodnia inauguracji wrocławskiego, międzynarodowego projektu Lelenfant 2023, zapraszamy na koncert gruzińskich polifonii w wykonaniu dzieci i młodzieży. Występ odbywa się w ramach trasy koncertowej chóru po Polsce organizowanej przez Oasis Club z Udabno.

W Udabno (po gruzińsku „pustynia”), maleńkiej wsi otoczonej stepami pokrytymi spaloną słońcem trawą, sztucznie stworzonej osady w czasach radzieckich, urodziło i wychowało się pierwsze pokolenie “pustynnych dzieci” – dzieci społeczności Swanów przesiedlonych do wschodniej Gruzji pod koniec lat 80-tych z zielonych, otoczonych najwyższymi szczytami górskich terenów Kaukazu. To właśnie te dzieci wychowywane w kulturze i tradycji Swanetii zaprezentują unikalne polifoniczne pieśni we Wrocławiu.

Swanowie uznawani są za lud dumny, uparty i odważny. To właśnie ów upór był cechą, która popchnęła kobiety z Udabno do założenia chóru w 2010, a także kontynuowanie muzycznej tradycji przez najmłodsze pokolenie dzieci. Garejelebi osiągnął już niemały sukces – chociażby udział w finale gruzińskiego Mam Talent – GRAND PRIX.

Oasis Club to niezwykłe miejsce na mapie turystycznej Gruzji – to nie tylko hostel i restauracja prowadzona przez dwójkę Polaków – Ksawerego Dusia i Kingę Goc. To również centrum kultury, coroczny festiwal, a także Fundacja wspierająca społeczność lokalną.

Dzięki zrzutce możliwa jest trasa koncertowa po Polsce, będąca spełnieniem marzeń gruzińskich dzieci. W gościnnych progach DCF oraz OPT Zamek w Leśnicy, w ramach współpracy z Fundacją Przyjaźń Sztuka Edukacja i Oasis Club usłyszeć będzie można przepiękne tradycyjne swańskie polifonie w wykonaniu młodych artystów z Gruzji.

Pokaz filmów Lelenfant wraz z koncertem Garejelebi – chóru dzieci i młodzieży z Gruzji

07.03.2023 o godz. 18:00 Dolnośląskie Centrum Filmowe, ul. Piłsudskiego 64A | Obowiązują zapisy

Koncert Garejelebi – chór dzieci i młodzieży z Gruzji

08.03.2023 o godz. 19:00 OPT Zamek, pl. Świętojański 1 Bilety 10 PLN

 

 

 

Skład zespołu: Elene Argvliani, Saba Samsiani, Ana Gvarliani, Levani Gulbani, Mariam Ioseliani, Nata Margiani, Sofiko Ioseliani, Ana Nansyani, Nino Gulbani, Nikolozi Nansyani, Sirino Margiani, Nana Gvidani

Dzięki Pikri, szefowej młodzieżowego chóru Garejelebi oraz kobiecego Casletila, kultywowane są starogruzińskie pieśni i tradycje.  Najstarsze wielogłosowe formy muzyczne pochodzą z czasów przedchrześcijańskich.

Wrocławska trasa koncertowa Garejelebi organizowana jest we współpracy Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja z Biurem Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego Wrocławia, Dolnośląskim Centrum Filmowym oraz OPT Zamek. Podziękowania dla Toru Wyścigów Konnych Partynice, Hydropolis oraz ZOO.