PRZEGLĄD ARTYSTYCZNY LELENFANT "ZA KURTYNĄ" & MŁODZIEŻOWY CYRK Z PERU

Zapraszamy szkolne grupy zorganizowane na przegląd artystyczny projektu Lelenfant „Za kurtyną”! Są to finałowe prezentacje dzieci i młodzieży o różnym pochodzeniu narodowym i etnicznym, pełne indywidualnych interpretacji oraz dziecięcych odczuć, związanych z kulturą, troską i radością. Zabieramy Was w podróż dookoła świata – naszego, ale również świata dziecięcej wyobraźni, pełnego przyjaźni, emocji i otwartości.

Nowoczesna sztuka przeplatać będzie się z elementami kultury tradycyjnej, o co zadbali uczestnicy projektu, tworząc imponującą, autorską scenografię z materiałów poddanych recyklingowi. 

Oprócz spektakli grup z Brochowa, Złotników i Kowal na wrocławską publiczność czekać będzie również cyrk z Peru młodzieżowej grupy o nazwie „Arena y Esteras”, która zaprezentuje swoje niezwykłe talenty. Członkowie tego oryginalnego i barwnego kolektywu artystycznego pochodzą z przedmieść Limy. Od początku swojej działalności angażują się w lokalną politykę i dążą do zmian społecznych, kierując się prawami człowieka, tożsamością kulturową i szacunkiem do rdzennej ludności. Hasło przewodnie grupy brzmi: „O prawo do uśmiechu!”.

Data: 5 maja 2023, godz. 11:00
Miejsce: Impart Centrum we Wrocławiu, ul. Piłsudskiego 19 (Dawna Sala Filharmonii Wrocław)
Czas trwania: 70 minut
Preferowana grupa wiekowa: +6

Organizator: Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja

BILETY:  9 ZŁ (parter) lub 5 ZŁ  (amfiteatr) – opiekunowie gratis
 
SZCZEGÓŁY I REZERWACJE:  BIURO@FAEFOUNDATION.ART LUB 
+48 535787353

Bilety w sprzedaży internetowej pod linkiem

Premierowe pokazy to piękna metafora przyjaźni, sztuki i edukacji, podczas których będziecie mieli okazję odkryć potencjał młodego pokolenia wrocławian, wrocławianek oraz najmłodszych obywateli różnych zakątków świata! Poznajcie dziecięco-artystyczną stronę miasta, eksploruj własną tożsamość i odkryj inne, współistniejące we Wrocławiu kultury.

 

Młodzi uczestnicy projektu zaprezentują finałowe rezultaty swojej wspólnej pracy na profesjonalnej scenie Teatru Polskiego ulokowanej przy ul. Zapolskiej 3 we Wrocławiu.

CO NAS WYRÓŻNIA?

 

  • Spektakle powstałe w oryginalnym modelu pracy “dzieci uczą dzieci”, gdzie uczestnicy uczą się sami od od siebie i przygotowują prezentacje niemal w całości, opierając się na własnych talentach i wyobraźni.
  • Tworzymy wrocławski projekt o światowym zasięgu!
  •  Na jednej scenie zaprezentują się grupy z Wrocławia i Ameryki Południowej
  • Od lat kultywujemy ideom różnorodności i ekologii
  • W naszym projekcie każde dziecko = artysta / artystka
 
 
 
 
Organizatorem projektu jest Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja
NIP 8992895428 | KRS 0000889314 | REGON 388420046
 
Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław.