Spotkajmy się na kocu

 

Już w najbliższą sobotę Wielki Piknik Lelenfant pod wrocławskim niebem, który w tym roku odbywa się pod hasłem “Spotkajmy się na kocu!”. 

Co nas czeka?

Wielki Piknik to przede wszystkim spotkanie. W dniu wydarzenia, na terenie Toru Wyścigów Konnych Partynice w jednym miejscu zobaczą się uczestnicy wszystkich tegorocznych działań Lelenfant – w sumie ponad 200 młodych osób. Wspólnie z wrocławianami i wrocławiankami będą mogli podziwiać nawzajem swoje występy symbolizujące przyjaźń, radość i dziecięce marzenia. 

W ramach pikniku odbędą się pokazy artystyczne grup polskich i wielokulturowych, animacje, międzynarodowy happening przygotowany specjalnie na tę okazję. Będzie to również okazja do chillout na leżakach czy trawie. Wszystko w otoczeniu natury pięknie zaaranżowanej kolorami Lelenfant. 

Na dwóch scenach – scenie DRZEWO i scenie SŁOŃ wystąpią dzieci i młodzież, które brały udział w warsztatach Lelenfant modelem dzieci uczą dzieci odbywających się w okresie od kwietnia do sierpnia we Wrocławiu, Wałbrzychu, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Warszawie. 

W radosnym happeningu pojawią się natomiast artyści i artystki edycji międzynarodowej. Zobaczymy krótkie scenki w wykonaniu dzieci i młodzież z Afganistanu, Białorusi, Czech, Gruzji, Iranu, Polski, Tanzanii i Ukrainy. Będzie to preludium do Wielkiego Międzynarodowego Spektaklu Lelenfant, który zobaczyć będzie można 30.08.2022 w Sali Koncertowej Radia Wrocław. 

 

Kulminacyjnym punktem programu sobotniego pikniku będzie otwarcie o godzinie 14:00 kolorowego Pawilonu Dzieci i Młodzieży Lelenfant

Konstrukcja powstała na bazie pomysłów i marzeń młodych osób w czasie warsztatów artystycznych “BUDUJEMY POKÓJ” prowadzonych przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Zaprojektowana i wykonana została z wykorzystaniem metod architektury papierowej przez zespół Protolab złożony m.in. ze studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. 

Pawilon Dzieci i Młodzieży Lelenfant zaprasza do refleksji wokół słowa “pokój”, a także jest dosłownym i symbolicznym momentem przejścia projektu od nazwy Brave Kids do Lelenfant. Towarzyszyć mu będzie wspólne sadzenie dębu. Bo dąb to drzewo równie silne i dostojne jak słoń!

 

LELENFANT to międzygatunkowe połączenie L’éléphant (z francuskiego) – słoń z l’ enfant (też z francuskiego) – dziecko. I tak powstaje idea wspólnoty młodych, ciekawych świata ludzi o wrażliwości, mądrości i sile słonia. Dzięki połączeniu dwóch istot z różnych światów – inteligentnych, otwartych, dobrych, budujemy wartości naszej wspólnoty. Działamy ramię w ramię i trąba w trąbę. W grupie siła!

Spotkanie w jednym miejscu wszystkich uczestników projektu pozwala im dostrzec, że są częścią wielkiej RODZINY LELENFANT, dając im możliwość promocji swojej kultury i tożsamości, a dla wrocławian i wrocławianek to czas na dobrą zabawę podczas wielkiego święta dzieci i młodzieży pod wrocławskim niebem. To co? Spotkajmy się na kocu!

Wstęp wolny 


Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU BRAVE KIDS WE WROCŁAWIU” w 2022 roku, dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Realizowany jest przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja.

 

PROGRAM:

STREFA ANIMACJI
Animacje Hydropolis (malowanie rąk i twarzy, malowanie na torbach, drewniany plac zabaw)
Gry i zabawy międzynarodowe z uczestnikami międzynarodowej edycji Lelenfant
Ozdabianie drzewa życzeń

STREFA GASTRO
Gofry, lody, kawa

SCENA SŁOŃ
Spektakle finałowe grup dziecięco-młodzieżowych projektu Lelenfant

12:15 – Międzynarodowa rozgrzewka

12:45 – Lelenfant Grabiszyn 
reż. Ewa Hubar, Beata Lech-Kubańska

Każdy z nas jest wyjątkowy i ma marzenia. Czasem może brakuje nam odwagi lub motywacji. Ale pomóc nam w tym może bliskość drugiej osoby, wspólne działanie, troska i przyjaźń. Zapraszamy na spektakl o naszych wspólnych marzeniach

15:10 – Lelenfant Wałbrzych
reż. Andżelika Cegielska & Emilia Francuziak, Elżbieta Wilk & Maya Sawicka

W tym roku chcemy Wam przekazać Dar od Orłów, które dawno dawno temu, a może zaledwie wczoraj… krążyły nad naszą krainą.
Widziały, że na ziemi panuje Smutek, a ludzie zapomnieli, co to jest Radość.
Od rana do wieczora tylko pracowali. 
Rzadko się uśmiechali. 
Byli tacy poważni. 
Myśleli, że tak trzeba, bo zapomnieli o tym, co jest najważniejsze…
Podczas wałbrzyskiego spektaklu zobaczycie sami co to jest 🙂

16:40 – Lelenfant Bystrzyca Kłodzka 
reż. Ilona Krawczyk, Paulina Kajdanowicz

Czy wiecie dlaczego?:
woda pije,
pies śpi w czapce kucharza,
ogrodnik lata jak wiedźma na miotle,
a wilk tańczy belgijkę?
Wyobraźnia potrafi spłatać niezłe figle.
Dlatego na statku Płonący Łyton Patataja wszystko jest możliwe.

17:10 – Lelenfant Warszawa 
reż. Mateusz Godlewski, Beata Kwiatkowska

Wachlarze, zrobotyzowany wszechświat, otchłań lasu oraz nowoczesna Japonia. Co łączy te wszystkie wątki? Surrealistyczna wizja walki o władzę nad światem. Jak Fenix, kosmici i leśne elfy są ze sobą powiązane?  Dowiecie się jedynie oglądając nasz spektakl.

17:40 – Lelenfant Złotniki
reż. Martyna Stec, Magda Celniaszek

Przedstawienie utrzymane jest w konwencji musicalu. To opowieść o spotkaniach, które przemieniają nas samych.

SCENA DRZEWO
Spektakle finałowe grup dziecięco-młodzieżowych projektu Lelenfant

13:15 – Lelenfant Gaj
reż. Maria Sadowska – Łakomy, Julita Franciosa

Czasami, aby znaleźć miejsce, w którym nam wszystkim będzie dobrze – trzeba wybrać się w kosmos. Zapraszamy Was w podróż po naszych planetach – mikroświatach na których dzielimy się z Wami tym, co dla nas najcenniejsze. 

13:35 – Lelenfant Brochów
reż. Ilona Krawczyk, Barbara Nawrot

W magicznym lesie jest taka studnia życzeń, która potrafi przemienić nawet największe smutki w krainę radości i nadziei. Wystarczy ją odnaleźć i wypowiedzieć swoją prośbę. Pamiętajcie tylko, że życzenia naprawdę się spełniają! Dlatego z uważnością zastanówcie się czego pragniecie dla siebie i dla świata. Nasze poszukiwania zobaczycie w spektaklu dzieci pracujących na Brochowie.

14:00 – Lelenfan Szczepin
“Budujemy Pokój”
pokaz i uroczyste otwarcie pawilonu, reż. Ewa Hubar, Olga Ovcharenko

Żeby zbudować coś razem potrzebne są: czas, przestrzeń, wspólna myśl i porozumienie, najlepiej pokojowe. Wierzymy, że wspólnymi siłami, kawałek po kawałku jesteśmy w stanie zbudować nasz wspólny POKÓJ. Zwieńczeniem spektaklu i pracy warsztatowej jest Pawilon Lelenfant stworzony przy współpracy z ProtoLab – design&build oraz koło studentów wydziału architektury Politechniki Wrocławskiej.

15:40 – Lelenfant Złotniki
reż. Magdalena Celniaszek, Ehssan Chameiy

Kartonowe blokowisko to symbol świata, w którym żyją współczesne dzieci. Świata pełnego schematów i przygaszonych ludzkich twarzy. Na szczęście dziecięca wyobraźnia nie zostaje wobec tego obojętna, ma wpływ na otoczenie i w oka mgnieniu potrafi je przekształcić w inne światy. Światy, w których pojawiają się niezwykłe postaci, przedmioty nabierają nowych znaczeń a wszystkiemu towarzyszy zabawa i radość.

16:10 – Lelenfant Gaj
reż. Samuel Alty, Magda Bździon

Pająkojaga i wilk- czyli kogo można spotkać w lesie. Zapraszamy na muzyczny spektakl, w którym zabierzemy Was do lasu. Spotkacie w nim wilka. Czy okaże się dobry czy zły? A może zło i dobro to tylko definicja tego samego? Przekonajcie się podczas muzycznej opowieści zagranej przez dzieci na różnorodnych instrumentach.

Znajdziesz nas na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice