Kto tworzy wrocławski projekt o światowym zasięgu?

Poznaj zespół osób, które w tym roku organizują międzynarodową edycję Lelenfant. Wszyscy oni działają pod szyldem Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, która jest organizatorem projektu w oparciu o dofinansowanie ze środków Gminy Wrocław. 

Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja
ul. Krasińskiego 42 50-450 Wrocław
NIP: 8992895428 

www.faefoundation.art | biuro@faefoundation.art 

ZARZĄD FUNDACJI:
Maria Katarzyna Sadowska Łakomy | mary@fae-foundation.org
Iwona Aneta Frydryszak | iwona@fae-foundation.org
Ewa Zofia Sawka | ewa@fae-foundation.org
Michał Zbigniew Patyna | michal@fae-foundation.org 

ODPOWIEDZIALNOŚĆ & PROGRAM

Odpowiedzialność za całokształt projektu leży w rękach Zarządu Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja, w szczególności nadzór programowy sprawuje Iwona Frydryszak, Dyrektorka Programowa Fundacji, a nadzór finansowo-administracyjny sprawuje Michał Patyna, Dyrektor Finansowy Fundacji. Zależy nam na tym by działania Fundacji opierały się na kolektywnym podejmowaniu decyzji z uwzgędnieniem szerokiej perspektywy potrzeb wszystkich zaangażowanych osób z uważnością na różnice międzykulturowe. 

GRUPY ZAGRANICZNE

Od kilku miesięcy prowadzimy codzienną komunikację z liderami grup zaproszonymi do projektu, nawiązujemy relacje partnerskie z ambasadami i konsulatami, a także firmami świadczącymi usługi transportowe by jak najlepiej przygotować się do przyjazdy dzieci i młodzieży. W bieżący kontakt z grupami zaangażowana jest w 2023 roku Wiktoria Konwent. Ważnym aspektem jest akcja „Rodziny Goszczące”, za którą odpowiada Ewa Sawka. Za kontakt z rodzicami wrocławskich dzieci odpowiada Natalia Wójcik. 

Dzieci wraz ze swoimi opiekunami przebywają w pierwszej części swojego pobytu, tj. od 13.08 do 23.08 w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Dworskiej 8 na wrocławskich Pilczycach. 

WYDARZENIA ARTYSTYCZNE

W 2023 w sierpniu zaplanowaliśmy aż 4 duże imprezy artystyczne z udziałem około 100 nie-dorosłych artystów i artystek, który równocześnie występować będą na scenach plenerowych i teatralnych. Produkcja wydarzeń artystycznych to nie lada gratka, z udziałem dzieci i młodzieży to dodatkowy obowiązek związany z ochroną praw dziecka, a z udziałem grup pochodzących z różnych zakątków świata, w tym różnych kultur i nie mówiących wspólnym językiem to piękna, acz pełna wyzwań przygoda. Korzystając z naszego 13-letniego doświadczenia to zadanie w 2023 powierzyliśmy Annie Sieradzkiej.  

INSTRUKTORZY ARTYSTYCZNI

W 2023 dzieci i młodzież z takich krajów jak Czechy, Iran, Indie, Polska, Tanzania, Palestyna i Maroko wezmą udział w codziennych próbach i warsztatach modelem „dzieci uczą dzieci”. Przez cały proces – od integracji, przez prezentacje własnych talentów i kultur, aż do występu na wielkiej scenie teatralnej poprowadzą ich instruktorzy i instruktorki artystyczne: 
Magdalena Celniaszek – Nykiel (liderka zespołu instruktorów),
Samuel Alty,
Ehssan Chameiy,
Julita Lech, 
Petra Płachtański,
Zuzanna Dobrzyńsk,
Grzegorza Grecasa 

Zespół wspierany jest przez Hannę Achremowicz – pedagożkę i ekspertkę ds. partycypacji dzieci i młodzieży oraz Mary Sadowska – Łakomy.