Bilety kupisz tu!

Zobacz najbardziej wzruszający spektakl świata

W sierpniu na ponad dwa tygodnie przyjedzie do Wrocławia młodzież z różnych zakątków świata, aby wspólnie przygotować międzykulturowy pokaz. Ruszyła właśnie sprzedaż biletów na Wielki Międzynarodowy Spektakl Lelenfant w Teatrze Polskim, który organizowany jest w stolicy Dolnego Śląska od 2009 roku.

Co zobaczymy na największej scenie we Wrocławiu? To przede wszystkim piękno przyjaźni, pasja tworzenia i wielość kultur i tradycji z różnych części świata połączona w interdyscyplinarny pokaz. Tworząc metodą „dzieci uczą dzieci” blisko 70 młodych artystów z Czech, Indii, Iranu, Maroka, Palestyny, Polski, Tanzanii i Ukrainy wspólnie z instruktorami i instruktorkami artystycznymi stworzą unikalne show, które jest manifestem Lelenfant – wrocławskiego projektu o światowym zasięgu. 

Tańce tradycyjne wykonywane przez dzieci i młodzież z Indii, Maroka, Palestyny i Iranu łączyć się będą z akrobacjami w wykonaniu Tanzańczyków. Jednak, młodzież z Iranu przeniesie nas w magiczny i tętniący bogactwem kulturowym świat starożytnej Persji. Prowadzić przez opowieść będą nas sceny popisów sztuk cyrkowych – żonglerka, piramidy oraz taniec nowoczesny. W Lelenfant łączymy to co tradycyjne z tym co współczesne. Młodzi artyści i artystki są najlepszym barometrem nowych trendów. Równocześnie z wrażliwością potrafią sięgnąć do własnych korzeni i tradycji, by podzielić się nimi z publicznością.

 Międzynarodowy pokaz to piękna metafora przyjaźni, sztuki i edukacji. To unikatowe wydarzenie z mieszkańcami różnych zakątków świata w roli głównej!

 HARMONOGRAM: 

29.08.2023 – Pokaz przedpremierowy Wielkiego Międzynarodowego Spektaklu Finałowego Lelenfant | Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | Bilety od 10 zł pod linkiem

30.08.2023 – Wielki Międzynarodowy Spektakl Finałowy Lelenfant | Teatr Polski we Wrocławiu, ul. G. Zapolskiej 3 | Bilety od 15 zł pod linkiem

Projekt dofinansowany jest ze środków Gminy Wrocław i realizowany przez Fundację Przyjaźń Sztuka Edukacja. Współorganizatorem wydarzenia jest Teatr Polski we Wrocławiu.