Za nami wspaniała edycja Lelenfant, której zwieńczeniem był pełen emocji i wzruszenia Wielki Finał na deskach Teatru Polskiego we Wrocławiu. Choć uczestnicy tegorocznej edycji rozjechali się do swoich domów na 4 kontynentach – w Europie (Czechy), Azji (Indie, Iran, Palestyna Gruzja), Afryce (Tanzania, Maroko) i Ameryce Południowej (Peru) duża cześć z nas na stałe mieszka we Wrocławiu, a Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, organizator Lelenfant zaprasza Was do jesiennych działań. W pakiecie mamy cykl warsztatów opartych na modelu lelenfant (dzieci uczą dzieci), działania przyrodnicze, szkolenia, warsztaty w szkołach, wolontariat, udział w wydarzeniach artystycznych, filmowych i społecznych. ZAPRASZAMY!

Dowiedz się o nadchodzących projektach Fundacji: „Europejski Tydzień Mobilności we Wrocławiu”, „Międzykulturowe Ogrody i Sady – integracja, edukacja, wolontariat”, „Culpeer Digital”,  wrocławska edycja Festiwalu Filmowego „AfryKamera”. 

 

✍️ Szczegóły&zapisy: biuro@faefoundation.art ☎️+48 535 548 353

ZAPRASZAMY!

O projekcie Lelenfant

Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Efektem twórczej pracy są niepowtarzalne przedstawienia zbudowane z marzeń i pomysłów dzieci.

Dziecko (z francuskiego: l’ enfant) w naszym projekcie bawi się, marzy,  zaprzyjaźnia z innymi, realizuje własne pomysły. Sięga oczami wyobraźni do odległych planet i dostaje mikrofon do ręki.

Tworzymy propozycję dla dzieci i młodzieży w formie zajęć pozalekcyjny i półkolonii, które biorą udział w kreatywnych warsztatach pod okiem doświadczonych instruktorów artystycznych.

Najbardziej efektowną formę przybiera Wielki Międzynarodowy Finał Lelenfant, gdzie na jednej scenie wspólnie występuje kilkadziesiąt, a nawet stu młodych artystów z całego świata. Tu wspólnym językiem jest sztuka pozwalająca spotkać się, tworzyć i zaprzyjaźniać dzieciom mówiącycm w całkiem różnych językach, często o bardzo różnorodnym, wręcz przeciwstawnym doświadczeniu i pochodzeniu. 

Lelenfant to wrocłwski projekt o światowym zasięgu!!! 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Napisz: rodziny@lelenfant.org