Zapraszamy serdecznie ośrodki szkolno-wychowawcze, organizacje pozarządowe oraz ośrodki kultury z Wrocławia i Dolnego Śląska na wydarzenia międzynarodowej edycji projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant.

Zarezerwujcie miejsca z naszej bezpłatnej puli wejść dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia skupionych wokół Waszej instytucji. 

W bezpłatnej ofercie posiadamy wydarzenia: „Za kurtyną” oraz wyjątkowe, finałowe widowisko „Siła Przyjaźni”! 

Lelenfant to niezwykły projekt, stanowiący kontynuację Brave Kids, który od 2009 roku odbywa się corocznie we Wrocławiu, gromadząc dzieci i młodzież z najdalszych zakątków świata. Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, gdzie młodzi artyści mogą dzielić się swoimi kulturami, tradycjami i formami artystycznymi, ucząc się od siebie nawzajem i budując mosty porozumienia. 

W ramach edycji w 2024 roku odbędą się 3 biletowane wydarzenia, zapraszamy do skorzystania z puli bezpłatnych wejść dla grup zorganizowanych (minimum 20 osób + opiekunowie). 

Za kurtyną – zapraszamy dzieci i młodzież na otwartą próbę generalną czyli przegląd trzech spektakli finałowych wieńczących I. etap projektu. 

22 lipca 2024 | Godzina: 14:30 | Centrum Kultury Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6, 54-433 Wrocław

Czas trwania: 90 minut

Preferowana grupa wiekowa: +6

Widowisko „Siła Przyjaźni–  wyjątkowe, finałowe widowisko, będące zwieńczeniem intensywnej pracy blisko 80 młodych twórców z różnych kultur, którzy wspólnie przygotowują przedstawienie ukazujące siłę dziecięcej przyjaźni, radości i spontaniczności.

Co zobaczycie?

  • Akrobaci z Tanzanii wirujący w takt polskich i ukraińskich melodii.
  • Opowieści z kultury perskiej splecione z historiami Griotów z zachodniej Afryki przy akompaniamencie balafonu. 
  • Tradycyjne irańskie instrumenty, elektryzującą mieszankę tańców indyjskich, kaukaskich i gruzińskich w rytm muzyki rockowej. 

30 lipca 2024 | Godzina: 18:00 | Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudzkiego 67, 50-019 Wrocław 

lub 

31 lipca 2024 | Godzina: 18:00 | Teatr Muzyczny Capitol, ul. Piłsudzkiego 67, 50-019 Wrocław 

Czas trwania: 90 minut

Preferowana grupa wiekowa: +6

Co nas wyróżnia? 

👉 Model pracy „dzieci uczą dzieci” – uczestnicy uczą się od siebie nawzajem i wspólnie przygotowują spektakle, opierając się na własnych talentach i wyobraźni. ❤️👫

👉 Projekt o światowym zasięgu – Lelenfant to kontynuacja Brave Kids, która od 2009 roku gości młodych artystów z całego świata we Wrocławiu. 

👉 Różnorodność kulturowa i artystyczna – na jednej scenie spotykają się tradycje i formy artystyczne z Tanzanii, Iranu, Persji, Indii, Kaukazu i wielu innych regionów. 

👉 Ekologia i różnorodność – od lat kultywujemy te wartości, tworząc unikalne, wielokulturowe spektakle. 

👉 Każde dziecko to artysta – w naszym projekcie każde dziecko ma szansę wyrazić siebie poprzez sztukę i wspólnie z innymi tworzyć niezwykłe widowiska. 

Ważne informacje!

Bezpłatne bilety dla grup zorganizowanych (minimum 20 osób) oraz dla organizacji zaangażowanych we wspieranie osób ze szczególnymi potrzebami można zamawiać pod adresem: anna@fae-foundation.org do dnia 18.07.2024

Decyduje kolejność zgłoszeń. Informujemy również, że pierwszeństwo przy zgłoszeniach przysługuje grupom dzieci i młodzieży do 18 roku życia.