W grupie siła!

Na etapie rozwoju dziecka niezwykle istotną rolę odgrywają kontakty z rówieśnikami, nauka współpracy i poznawanie różnorodności. Warto również od najmłodszych lat pozwalać dzieciom na ich naturalną, wrodzoną kreatywność oraz odkrywać ich wewnętrzną wrażliwość. 

W grupie siła! To wakacyjne warsztaty wielokulturowe skierowane do dzieci i młodzieży z całego świata – uczące ich otwartości, gotowości do działania i zaangażowania w pracę zespołową. A to wszystko z silnym naciskiem na kreatywność, sztukę i formy artystyczne. W grupie siła! to nie tylko warsztaty, ale przede wszystkim nowe, cenne doświadczenia zarówno pedagogiczne, jak i rówieśnicze, poszerzające horyzonty i uczące szeroko pojętej tolerancji i akceptacji dla drugiego człowieka. 

Etap Pierwszy Projektu Lelenfant (14.07 – 22.07.2024)

Pierwszy etap projektu Lelenfant odbywa się równocześnie na kilku osiedlach we Wrocławiu i kończy pokazem finałowym, na który składają się wspólnie stworzone przez dzieci występy. W każdym miejscu spotykają się cztery grupy artystyczne, każda złożona z około sześciu dzieci. Cała grupa Lelenfant liczy około 24 – 30 uczestników. Dzieci biorą udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez profesjonalnych instruktorów, zgodnie z filozofią „dzieci uczą dzieci”. Na tym etapie dzieci są goszczone przez lokalne rodziny.

Harmonogram warsztatów w Grupie Siła w 2024

 • 12.07 – 13.07 – Przyjazd grup do Wrocławia i zakwaterowanie u rodzin goszczących. 
 • 14.07 – Pikniki i pokazy grup. 
 • 15.07 – 19.07 – Warsztaty i przygotowanie spektaklu (9:00 – 17:00). Finałowy spektakl odbędzie się 19.07 po południu lub w weekend, wraz z piknikiem zamknięcia
 • 22.04 –  „Za Kurtyna” Przegląd Twórczości Lelenfant, Nowy Pafawag, ul. Chociebuska 4-6 54-433 Wrocław”

Kowale (Centrum Kowale):

 

Kraje uczestniczące: Tanzania, Czechy, Polska – Lelenfant Club – voice & movement, Gruzja

 • Instruktorzy artystyczni: Magda Celniaszek, Kuba Puchatkiewicz
 • Koordynatorka: Beata Trybusz
 • Wychowawca: Anna Owczarek

Więcej informacji pod linkiem

Złotniki (Złotnickie Centrum Spotkań):

 • Kraje uczestniczące: Indie, Maroko, Iran -Donya,  Grecja (społeczność afrykańska), Polska – Lelenfant Club – street dance & more
 • Instruktorzy artystyczni: Mateusz Mefo Godlewski, Sonia Śpiewak-Meres
 • Koordynatorka: Jola Czajkowska-Patyna
 • Wychowawca: Katarzynka Szkwerko

Więcej informacji pod linkiem

Nowy Dwór / Stare Miasto (Centrum Kultury Nowy Pafawag / CUKR):

 • Kraje uczestniczące: Gambia, Iran (grupa muzyczna), wrocławska grupa arabska, Lelenfant Music Band, Ukraina
 • Instruktorzy artystyczni: Ehssana Chameyi, Julita Lech
 • Koordynatorka: Magda Młodzianowska-Chilmon
 • Wychowawca: Hanna Daniszewska

Więcej informacji pod linkiem

Pokazy Finałowe na osiedlach 

Każda grupa przygotowuje krótkie, dziesięciominutowe występy wprowadzające, które reprezentują ich kulturę, kraj, społeczność lub rodzaj sztuki, którą uprawiają. Prezentowane utwory, tańce i inne elementy stają się surowym materiałem, na którym dzieci uczą się od siebie nawzajem. Dzięki temu dynamicznemu procesowi wymiany powstaje wspólny pokaz finałowy, który jest kulminacją pierwszego etapu w każdym mieście. Główne elementy do budowy spektaklu są czerpane z początkowych występów, które grupy przywiozły ze sobą.

Etap Drugi Projektu Lelenfant (23.07 – 31.07.2024)

Podczas drugiego etapu wszystkie trzy grupy warsztatowe (Złotniki, Nowy Dwór, Kowale) pracują razem pod okiem swoich instruktorów artystycznych nad Wielki Finałem (Mateusz Mefo Godlewski, Sonia Śpiewak-MeresMagda Celniaszek, Kuba Puchatkiewicz, Ehssana Chameyi, Julita Lech), do których dołączy Mary Sadowska-Łakomy jako reżyserka widowiska oraz Tomasz Murawski jako wsparcie muzyczne przy balafonach. Miejsce warsztatów: Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, ul. Dworska 8, Wrocław w godz. 9:00 – 17:00

KUP BILET NA WIDOWISKO „SIŁA PRZYJAŹNI”

Dzieci z klubów Lelenfant, które zdecydowały się na udział w edycji międzynarodowej w terminie 12.07 – 31.07 powinny wnieść opłatę.  Gwarancją miejsca jest uiszczenie opłaty* 50 zł do dnia 15 maja 2024 roku. Jest to jedyna opłata za udział w edycji międzynarodowej. Istnieje możliwość nocowania w drugim etapie wraz zagranicznymi grupami w terminie 23 – 30.07 w internacie (ul. Dworska 6). Wtedy koszt zakwaterowania i wyżywienia wynosi 120 zł/dzień = 960 zł, a dziecko będzie przebywać pod opieką organizatora w ramach kolonii. 

Zespół pedagogiczny: Inez Zielant – kierowniczka wypoczynku; wychowawczynie: Magdalena Młodzianowska-Chilmon, Katarzyna Szkwerko, Joanna Bzdzion, Arina Khlus

FORUMLARZ zgłoszeniowy do udziału w edycji międzynarodowej dla polskich dzieci: https://forms.gle/sVrQ5cjQMLL24jN39

W dniu 05.06.2024 odbędzie się obowiązkowe spotkanie informacyjne dla rodziców dzieci z Wrocławia, które dołączą do edycji międzynarodowej. 

Masz zaproszenie na spotkanie Zoom.
Kiedy: 5 cze 2024 05:00 PM Warszawa

Zarejestruj się wcześniej na to spotkanie:
https://zoom.us/meeting/register/tJctceGsqjMpEtai5S2rj-1skx83gztoGRsf

Po zarejestrowaniu otrzymasz e-mail potwierdzający, zawierający informację, jak dołączyć do spotkania.

* „Opłata za udział Imię Nazwisko w Edycji Międzynarodowej  Lelenfant”
Mbank 93 1140 2004 0000 3802 8180 0951  
Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja ul. Zygmunta Krasińskiego 42 50-450 Wrocław

 

 • Chcesz dołączyć lub zorganizować warsztaty Lelenfant u siebie? Dołącz do nas! office@fae-foundation.org