Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja, organizator projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant, zaprasza!
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O SZKOLENIU
Warsztaty Lelenfant przybierają różną formę*, ale zawsze opierają się na naszej idei „dzieci uczą dzieci” – edukacji rówieśniczej i edukacji międzykulturowej. Widzimy wielki potencjał w każdym młodym człowieku i chcemy go wydobywać i wzmacniać. Przez wspólną pracę twórczą, a przede wszystkim zabawę i dzielenie się swoimi umiejętnościami, pasją, a nawet pomocną dłonią, wierzymy, że jesteśmy w stanie nauczyć się o wiele więcej oraz stworzyć coś wyjątkowego. Proces pracy podczas warsztatów opiera się na elementach pedagogiki teatru, cyrku czy tańca z wykorzystywaniem i w oparciu o pomysły oraz talenty uczestników i uczestniczek zajęć.
Główne elementy warsztatów to:
- komunikacja z dziećmi i młodzieżą oparta na empatii i założeniach partnerskich
- zastosowanie elementów pedagogiki teatru i cyrku z wykorzystaniem możliwości, pomysłów i talentów uczestników i uczestniczek zajęć
- wykorzystanie procesu grupowego jako narzędzia wspierającego pracę grupy
- zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności wśród uczestników i uczestniczek warsztatów
- znaczenie i sposób pracy z rolami poszczególnych osób w grupie
- kolektywne prowadzenie grupy i facylitacja procesu w miejsce dominującego liderowania
Szkolenie odbędzie się w Centrum na Kowalach w dniach 04 – 05.03.2023 w godzinach 9:30 – 16:30
CAL Centrum Kowale ul. Ełcka 34 Wrocław
– prowadzeniem zajęć w grupach dzieci o różnorodnym pochodzeniu narodowym i etnicznym
– komunikacją z dziećmi i młodzieżą opartą na empatii i założeniach partnerskich
– tworzeniem spektakli i pokazów z wykorzystaniem możliwości, pomysłów i talentów uczestników i uczestniczek
– wykorzystaniem procesu grupowego jako narzędzia wspierającego pracę grupy
– wzbudzaniem zaangażowania i poczucia odpowiedzialności wśród wszystkich uczestników i uczestniczek warsztatów
– znaczeniem i sposobami pracy z rolami poszczególnych osób w grupie
– kolektywnym prowadzeniem grupy i facylitacją procesu w miejsce dominującego liderowania
ewaluacją procesu wraz z dziećmi i młodzieżą
Poprzez formularz zgłoszeniowy pod linkiem do dnia 01.03.2023: https://forms.gle/PEfkTfw1qGmfKfct6
Warsztat poprowadzi Mary Sadowska – Łakomy, psycholożka, pedagożka i instruktorka zajęć twórczych dla dzieci i młodzieży. Mary od 10 lat związana jest z projektami młodzieżowymi o charakterze teatralnym, prowadziła grupy w Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku oraz Gruzji, Ukrainie i Rumunii, Słowacji. Przez 6 lat współpracowała prowadząc zajęcia oraz koordynując zadania z Projektem Brave Kids, zrealizowała dwa widowiska plenerowe oraz kilkadziesiąt godzin prób i warsztatów z ogólnopolską grupą inkluzyjną Siedem Aniołów. Realizowałą spektakle z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością. Posiada także szerokie doświadczenie w pracy z pogranicza resocjalizacji, integracji i wsparcia psychologicznego. Jest prezeską Fundacji Przyjaźń Sztuka Edukacja w ramach której realizuje warsztaty psychoedukacyjne dla rodzin oraz treningi umiejętności społecznych.
O projekcie
Podobno słonie (z francuskiego: l’éléphant) to najbardziej pokojowe, mądre i przyjacielskie istoty na ziemi. Zupełnie jak dzieci! (z francuskiego: l’ enfant). I właśnie to połączenie dało nam podstawę do określenia symboliki naszego przedsięwzięcia.
Projekt Lelenfant – inicjatywa mająca na celu integrację międzykulturową w myśl idei „dzieci uczą dzieci”. Uczestnicy biorący udział w projekcie, choć znacznie mniejsi od słoni, wykazują się równie wielkim sercem podczas wspólnego tworzenia artystycznych inicjatyw.
Różnorodność, spotkania, integracja – nowa nazwa, zakorzenione, kultywowane od lat wartości i jeszcze większa motywacja i energia do działania.
Oddajemy Wam w ręce Lelenfant – duży projekt o wielkich możliwościach dla ludzi o jeszcze większych sercach!
Warsztaty realizowane są w ramach zadania publicznego PROMOCJA WROCŁAWIA POPRZEZ REALIZACJĘ PROJEKTU LELENFANT WE WROCŁAWIU dofinansowanego ze środków Gminy Wrocław. Koordynatorem projektu jest Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja w partnerstwie z Złotnickim Centrum Spotkań, Fundacją Made in Brochów i Stowarzyszeniem Grupa z Pasją.
Chcesz wiedzieć więcej? Napisz do nas na adres mailowy: office@fae-foundation.org