Budujemy razem pokój!

W jaki sposób możemy opisać to jak czujemy dzisiejszy świat?
Czy da się to opisać słowami?
Jaka jest moja w nim rola i miejsce?
Jaka jest moja przestrzeń i w jaki sposób przenika się ona z przestrzenią innych ludzi? 

W Lelenfant zapraszamy młodych artystów na wyjątkowe warsztaty Lelenfant wychodząc naprzeciw nowym formom artystycznym i kulturowym, których do tej pory nie eksplorowaliśmy w projekcie Brave Kids. We współpracy, jako Fundacja Przyjaźń Sztuka Edukacja z zespołem architektów z ProtoLab – design&build oraz koła studentów wydziału architektury Politechniki Wrocławskiej, a także zespół instruktorek Lelenfant doświadczonych w obszarze choreografii oraz psychologii. 

Żeby zbudować coś razem potrzebne są: czas, przestrzeń, wspólna myśl i porozumienie, najlepiej pokojowe. Kawałek po kawałku będziemy eksplorować co to znaczy budować swoją bezpieczną przestrzeń. W przenośni i dosłownie. Wykorzystując artystyczne narzędzia teatralne i architektoniczne. Pierwszym krokiem będą warsztaty podczas których młodzi uczestnicy i uczestniczki poprzez ruch, gry i zabawę w czasie i przestrzeni będą eksplorować i eksperymentować wokół tematu „własnej przestrzeni. A wszystko po to, żeby wypracować wspólną „pokojową” myśl do stworzenia instalacji architektonicznej wraz z artystami i architektami, która będzie miała swój finał podczas wielkiego pikniku Lelenfant. 

Co powstanie?

Jak zawsze w działaniach naszej Fundacji oddajemy przestrzeń dla dzieci i młodych artystów. Czy będzie to pawilon, instalacja modułowa, a może wielki słoń? Dajmy się zaskoczyć. 

W 2023 w ramach ProtoLab powstał Mityczny Smok.

W 2022 w ramach współpracy powstał Pawilon Lelenfant

Wierzymy, że wspólnymi siłami, kawałek po kawałku jesteśmy w stanie zbudować nasz wspólny POKÓJ.